Články

Nemovitosti zatížené věcným břemenem

Slyšeli jste už někdy tento pojem? Občanský zákoník dělí věcná břemena na tzv. služebnosti a reálná břemena. Jaké druhy služebností existují, k čemu služebnosti slouží a jaká bývá jejich nejčastější využitelnost v praxi. A myslíte si, že vám se to nemůže stát? Nikdy neříkejte nikdy! Protože pokud si hodláte koupit nemovitost, můžete se při hledání bytu či domu setkat s případy, kdy je nemovitost zatížena věcným břemenem.

Celý článek

Koronavirus a trh nemovitostí

Stojíte před prodejem bytu nebo domu? Chystáte se sjednat hypoteční úvěr a vybrat první nemovitost? Pak vás jistě zajímá, jak realitní trh promění mimořádná opatření v souvislosti s nákazou koronavirem.

Celý článek

Zrušena daň z nabytí nemovitých věcí

Dne 18.9.2020 prezident Miloš Zeman podepsal zákon o zrušení daně z nabytí nemovitých věcí, který 15. 9. 2020 Poslanecká sněmovna schválila. Nyní tedy čeká pouze na vyhlášení ve Sbírce zákonů. Lze předpokládat, že účinnost nastane na počátku roku 2021. Zákon má ale tzv. zpětnou účinnost.

Celý článek

O mou odměnu se nestarejte, prodám Vaši nemovitost tak, že vyděláte

Nemovitost prodává každý detail. Když spolupracujete s profesionály, můžete dům nebo byt prodat za vyšší cenu, než jste si představovali. 

Profesionální realitní makléř spolupracuje s odborníky, kteří připraví nemovitost k prodeji tak, že chytne kupujícího hned za srdce. Jsou to fotografové, designéři, finanční poradci, advokáti a marketéři, kteří zajistí profesionální prodej nemovitosti.
Ti všichni dohromady umí zařídit perfektní home staging, profesionální 3D scan, kvalitní videoprohlídku, odborné právní a finanční služby

Michal, Jana i manželé Procházkovi nedávno prodávali nemovitost. Společné mají to, že se nakonec rozhodli pro prodej svých nemovitostí s realitním makléřem Ing. Milanem Šámalem. Každý měl ke spolupráci s ním svoje důvody.Celý článek

Před žádostí o hypotéku si prověřte vlastní morálku

Není překvapením, že ve chvíli, kdy žádáte o hypoteční úvěr začne banka prověřovat vaši platební morálku. Co se stane, když najde negativní záznam? Zamítá žádost o hypotéku a vy můžete opětovně žádat až za 3 měsíce. V této chvíli máte zpravidla uhrazenu rezervační smlouvu a další poplatky. Jak postupovat?

Celý článek

Prostě jiný realitní makléř

Manželé Procházkovi jsou oba zaměstnaní a mají dvě děti. Jak děti vyrostly, byt jim začal být malý a oni začali uvažovat o koupi většího bytu na Letné.

Nafotili svůj byt, v aktuálním stavu, a začali jej inzerovat sami na internetu. Už měli vybraný i vysněný byt na Letné, ale stále neměli finance na jeho koupi, protože jejich stávající byt neměl kupce. Neustále se ozývaly jen realitní kanceláře. Po půl roce marného snažení již byli zoufalí, protože je tlačil čas a byt jim začínal být čím dál tím menší.

Rozhodli se, že nakonec prodají svůj byt s realitním makléřem Ing. Milanem Šámalem, kterého jim doporučili přátelé. Na jeho webových stránkách si sjednali online konzultaci zdarma

Prohlídky bytu dokázal makléř skloubit i s chodem čtyřčlenné domácnosti, protože natočil videoprohlídku bytu a a nechal vytvořit 3D scan nemovitosti. Díky těmto moderním metodám se eliminoval počet příchozích zájemců na prohlídku, protože na byt se přišli podívat jen vážní zájemci a tím majitelům ušetřil (nejen) čas. 

Byt Procházkových se prodal do dvou měsíců...

Celý článek

Nejen zkušenosti ale i moderní postupy. Funguje to!

Jana je rozvedená a pracuje jako finanční poradkyně v bance. Zdědila byt po babičce v Praze 5 - Jinonicích. I když financím rozumí, na prodej bytu sama si netroufla. 

Předtím, než se rozhodla pro spolupráci s realitním makléřem, navštívila jeho web www.milansamal.cz. Způsob práce, používání moderních postupů a reference od klientů ji přesvědčili, že by mohla spolupráce s panem Šámalem být pro ni prospěšná.

Ing. Milan Šámal se postaral o vše potřebné před spuštěním inzerce nemovitosti:

  • zajistil vymalování bytu, 
  • nechal provést drobné opravy v bytě,
  • přivedl designery, kteří vyladili interiér nemovitosti, 
  • profesionální fotograf byt nafotil.

Moderní postupy jako homestaging, 3D scan nebo videoprohlídka při prodeji nemovitostí totiž FUNGUJÍ!

Byt se prodal nad očekávání Jany za cenu o cca 5 % vyšší, než…

Celý článek

Váš osobní realitní makléř

Michal je majitel rodinné firmy, kterou vede se svojí ženou již 10 let.  Vlastní v Praze luxusní dům, který by rád prodal, protože děti už vyletěly z hnízda. Michal rozumí svému podnikání, ale prodej nemovitostí se rozhodl nechat na realitním makléři. Uzavřel exkluzivní smlouvu s Ing. Milanem Šámalem, protože na něj dostal tip od dlouholetého obchodního partnera, kterému věří a ten s ním má ty nejlepší zkušenosti. 

Ví totiž, že exkluzivní smlouva s realitním makléřem mu zaručí, že dům prodá rychle a za cenu, která… 
 

Celý článek

Proč mít svého realitního makléře? Protože to funguje!

Uvažujete o prodeji nemovitosti? Chcete prodat dům, který jste zdědili po babičce? Určitě přemýšlíte, co vše je nutné zařídit, co vše zajistit a obstarat. Zvládnete to sami, nebo využijete služeb realitního makléře?

Celý článek

Pojištění nemovitosti a domácnosti. Máte v pojmech jasno?

Investovat několik milionů do nemovitosti a poté majetek neochránit pojištěním samozřejmě nelze doporučit. Na trhu je k dispozici celá řada balíčků majetkových pojištění od desítek pojišťoven a zprostředkovatelů. Přesto mají lidé nejasnosti v pojištění nemovitosti a domácnosti.

Celý článek