Cena nemovitosti záleží vždy na mnoha faktorech a jediná možnost, jak minimalizovat případná rizika při stanovení ceny nemovitosti, je osobní prohlídka nemovitosti, a s tím související zjištění všech potřebných informací.

Do ceny se promítá především lokalita, stáří a stav nemovitosti (před rekonstrukcí, po zásadní rekonstrukci), dále také materiál, ze kterého je nemovitost postavena, dispozice a orientace nemovitosti, tedy v jakém patře se nemovitost nachází, je-li zde výtah, zda k nemovitosti náleží sklep či garážové stání nebo terasa, jaké je okolí domu, jaký je výhled z nemovitosti, jaká je dopravní dostupnost a další individuální proměnné. V případě rodinného domu vstupují do ceny ještě další dodatečné faktory, které výrazně ovlivňují cenu nemovitosti.

Je tedy zřejmé, že parametrů, které mají přímý vliv na cenu nemovitosti, je hodně a pokud má být její odhad přesný, je třeba nemovitost vidět a na místě je individuálně posoudit. Pokud budete mít zájem o stanovení ceny nemovitosti, ozvěte se mi a rád se osobně přijedu na danou nemovitost podívat a připravím Vám její cenový odhad zdarma.

 Ing. Milan Šámal, telefon 602 100 722, email: samal@milansamal.cz